Ненадминлив тренд за коса: Како ќе се носи боб фризурата ова лето?

Ненадминлив тренд за коса: Како ќе се носи боб фризурата ова лето?

Иако идејата за скратување на косата звучи застрашувачки, всушност, боб-фризурата е модерна, лесна за одржување и дава посебен, уникатен изглед. Боб-фризурата е апсолутен хит многу сезони, а еве што предлагаат стилистите за коса за ова лето.

Брановиден боб

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @ididsomethingswiftt

Патец настрана

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Celebrity Hub (@celebrity.hub)

Гламурозно

 

View this post on Instagram

 

A post shared by barbie ferreira (@barbieferreira)

Модерна „Тарзанка“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maisie Williams (@maisie_williams)

Лоб-боб

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaia (@kaiagerber)

Погледнете ги овие 5 модерни фризури што ќе сакате да ги пробате ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар