Нов Форд Мустанг со класичен изглед

Нов Форд Мустанг со класичен изглед

Некои дизајни се класични, други се инвентивни, но во секој случај, комбинацијата од овие две карактеристики секогаш ги даваат најдобрите креации.
Нов Форд Мустанг со класичен изгледБо Золанд од компанијата „Vizualtech“ е специјалист за правење технички илустрации и дизајни по нарачка. Тој го употребува модерното влијание за да ги трансформира шасиите на автомобилите, да изгледаат старо т.е. класично.
Нов Форд Мустанг со класичен изгледЗоланд, за еден свој клиент има креирано серија нацрти кои наликуваат на Форд Тандрбрд од 1955 година. Колата ќе биде создадена од шасија и компоненти од Форд Мустанг произведен во 2009 година, но тој целосно ќе биде моделиран за неговата линија да наликува на класичен Форд Тандрбрд (Ford T-Bird). Тој досега има сработено многу слични дизајни и сите тие го докажуваат обратното, дека и од ново може да се направи старо, класично.
Нов Форд Мустанг со класичен изгледНов Форд Мустанг со класичен изгледНов Форд Мустанг со класичен изглед


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Stap Reply

  drugar ubavo si pisal Thunderbird so si gresis dusa da go mesas so Mustang ne mi e jasno…

  • Кафе пауза Reply

   „Колата ќе биде создадена од шасија и компоненти од Форд Мустанг произведен во 2009 година, но тој целосно ќе биде моделиран за неговата линија да наликува на класичен Форд Тандрбрд (Ford T-Bird).“ 🙂

 2. Nata Reply

  izgleda kako izmutirana zaba…

Остави коментар