Рецепт на денот: Пикантни полнети јајца

Послужете ги со сирење и пршута и уживајте

6 намирници кои најдобро го чистат дебелото црево

За да го зачувате здравјето на дебелото црево и за да го исчистите, обидете се да консумирате повеќе од следниве намирници.

Рецепти со велигденски јајца: Богата солена торта и превкусна салата

Погледнете ги овие одлични рецепти со кои ќе можете да ги искористите преостанатите велигденски јајца.

Брз и лесен десерт: Посни бомбици со суво овошје

Одличен брз рецепт со кој ќе направите посни колачиња што ќе им се допаднат на сите.

Како да го направите совршениот ориз?

Оризот е клучна состојка во многу наши јадења - тој е евтин, не е премногу нездрав и има долг рок на траење.

Дијабетесот не мора да значи откажување од слатките: Со што можете да го замените шеќерот?

Постојат неколку видови дијабетес, а кај секој од нив, шеќерот е забранета состојка па веднаш се исфрла од храната на дијабетичарите.

4 семиња одлични за жените над 45 години

Доколку сте во доцните 40-ти, следниве семиња ќе ви помогнат да го избегнете стареењето на кожата и коските и да го задржите здравјето.

5 одлични велигденски торти

Збогатете ја вашата велигденска трпеза со овие одлични овошни торти.

Тарт со бадеми, праски и крем сирење

Овој тарт со праски можеби ќе биде вашиот омилен десерт за оваа сезона.

5 „здрави“ намирници кои содржат повеќе сол од кесичка чипс

Иако кујнската сол содржи јод кој е неопходен елемент за одржувањето на разни телесни функции, добро познато е дека прекумерното внесување сол не е добро за организмот.

Пијалак од 3 состојки со кој ќе ги ублажите симптомите на менопаузата

На жените во менопауза неретко им е потребна помош за да го пребродат овој период од нивниот живот.