Храна и пијалаци | Кафе пауза - Part 4

Рецепт за кремаст пијалак од лимета, кокосово млеко и безалкохолно пиво

Ќе ви требаат само неколку состојки за да го подготвите овој освежителен летен пијалак.

Рецепт за сочна турска салата од грав

Турската салата му ја должи својата сладост на преливот на кој се додава таан, како и на пирето од грав, кое ги комбинира аромите и вкусовите на сите состојки.

Рецепт за италијански десерт што се претвора во пијалак

Гранита е италијански десерт подготвен од вода, шеќер и разни овошни вкусови кои се замрзнуваат во замрзнувач пред да се послужат.

Рецепт за печени њоки со сирење што се топат во устата

Можете да ги направите њоките и сами, но ако сакате да го скратите времето за подготовка на само половина час, користете готови.

„Чизкејк“ без сирење: Рецепт за торта полна со протеини што не се пече

Оваа торта се прави со јаткасти плодови, многу е вкусна и ќе ве засити.

Како да ги претворите макароните во вкусни крцкави грицки?

Ако сакате да грицкате нешто додека седите пред телевизор, време е да го пробате овој одличен рецепт што еден корисник го споделил на својот профил на ТикТок.

Рецепт за пире од моркови што може да се служи со печено месо

Морковот содржи само 40 калории во 100 грама, што е речиси половина од калориите што ги содржи компирот.

Полн со протеини: Рецепт за омлет што не содржи јајца и млеко

Ако не смеете да јадете јајца или не консумирате храна од животинско потекло - постои и веганска верзија на омлетот.

Здрав и брз ручек: Вегански тортилја сендвич

Тортилјите се многу популарни веќе неколку години, а што велите за веганска тортилја? Овој рецепт изгледа фантастично.

За помалку од половина час: Рецепт за печен лосос во вкусен сос

Печениот лосос во сос од лук, путер и мед е брзо решение за ручек или вечера. Полн е со омега-3 масни киселини и протеини и многу лесно се подготвува дома.

Кремаста и со неодолив вкус: Рецепт за зебра торта што не се пече

Поради својот атрактивен изглед, оваа торта е одлична за разни пригоди.

Готови за 15 минути: Тестенини со брокула и лимон идеални за топлите денови

Секоја идеја за брз и хранлив ручек е добредојдена, а еден од предлозите е тестенини со брокула што се подготвуваат за 15 минути.