Рецепт за торта со јаболко, урми и еспресо

Тортите со кафе и ореви беа тренд во 2019, но оваа година зошто да не пробаме нешто различно? Есента е близу, а оваа торта ќе биде одлична за престојните есенски денови.

5 јаглехидрати што ќе ви помогнат во намалувањето на вишокот килограми

Кога ќе помислите на јаглехидратите, обично првата асоцијација е здебелување. Она што треба да го знаете е кои јаглехидрати да ги изберете ако сакате да го намалите вишокот килограми.

Црниот чај е вистинско богатство, а еве и зошто

Црниот чај е вистинско богатство и има позитивно влијание врз здравјето на човекот.

9 здравствени придобивки од брусницата

Покрај тоа што има добар вкус, брусницата има голем број лековити својства и придобивки во овој период кога настинките и вирусите се многу чести.

Протеинска салата со никулци од наут

Пробајте го овој рецепт кој е одличен за вашето здравје и за витка линија!

Брз рецепт за фахитас

Најверојатно веќе го имате својот рецепт за фахитас, но ние инсистираме да го пробате и овој, бидејќи сме сигурно дека ќе го обожавате!

6 состојки што можете да ги додадете во водата за да имате рамен стомак

Детоксикацијата му помага на вашето тело да се ослободи од токсините, да се ослободи од вишокот килограми и да го зголеми нивото на енергија.

Совршен протеински појадок: Сладок тост со рикота сирење и банана за идеален почеток на денот

Ова е еден од оние оброци што можете да ги направите кога сакате сладок појадок, без да имате грижа на совеста затоа што е повеќе од здрав.

Рецепт за вкусен мока пудинг готов за 6 минути

Потребни ви се само неколку минути за да ги измешате состојките, да ги ставите во микробранова печка и да ги украсите со малку сладолед и ликер од кафе!

Либанска салата со модар патлиџан и јогурт

Оваа салата со модар патлиџан и јогурт е совршен гарнир со различни вкусови како ким, лук, свежно нане.

Рецепт: Италијанска торта

Оваа торта може да се подготви во тркалезен калап, но може да се испече и во квадратен сад.

Рецепт за домашен сладолед од малини

Направете домашен леден десерт од овошје и шеќер или мед.