Дали би го пробале овој десерт инспириран од коронавирусот?

Креаторот на десертот, Олга Будник, вели дека идејата ја добила за време на карантинот.

Ако ги јадете овие зеленчуци, вашата кожа ќе биде сјајна и чиста

Храната што ја јадете влијае на секој сегмент од вашето тело и може да ви помогне да имате сјајна и чиста кожа, а овие зеленчуци најмногу придонесуваат за тоа.

Рецепт за фокача: Како да направите италијанска погача?

Набавете добро вино, направете фокача и опуштете се.

Храна што содржи повеќе калциум од млекото

Нетолеранцијата на млеко и на млечни производи стана речиси секојдневна појава и сè повеќе луѓе се соочуваат со овој проблем што бара алтернативен начин на исхрана.

Брз десерт од кокос и чоколадо

За овој вкусен десерт не ви е потребен миксер ниту вага.

Ден и ноќ: Вкусен колач во две бои

Овој одличен есенски десерт се подготвува за многу кратко време.

Како да ги искористите лековитите својства на босилекот?

Многу луѓе не знаат за лековитите својства на босилекот, а кога ќе дознаат, се прашуваат како да ги искористат сите негови придобивки.

Мињон торта – богата торта со две глазури

Погледнете го овој рецепт како да ја направите оваа торта со црна и бела глазура.

Есен на вашата трпеза: Кремаста супа со сланина и кромид

Оваа кремаста супа со сланина и кромид е одличен начин да ја започнете сезоната на есенски супи со едноставен рецепт кој дава вкусен резултат.

Рецепт за крцкави ќофтиња од компири и сирење

Ако сте љубител на компири и сирење и на сите комбинации на овие две намирници, мора да ја пробате и оваа комбинација.

Рецепт за колачиња со тиква

Прекрасната есен е тука, а сигурно би сакале да уживате во неа заедно со вкусни колачиња!

7 видови храна што не треба да ги чувате во фрижидер повеќе од 24 до 48 часа по подготовката

Најдобро е оваа храна да ја јадете колку што е можно побрзо, односно да не ја чувате во фрижидер повеќе од 48 часа по термичката обработка.