Лесен ролат со свежо овошје

Подгответе го овој вкусен ролат и изненадете го вашето семејство со овој вкусен и кремаст десерт со овошје!

Овие 5 јадења се највкусни кога ги готвите со путер, но има и оброци што путерот може да ги уништи

Богатиот вкус што им го дава путерот на некои јадења е незаменлив. Сепак, во некои рецепти не го дава посакуваниот вкус. Поради тоа, откријте кога треба да користите путер, а кога не.

Пробајте нешто поинакво: Тост во рерна

Доколку сте љубители на тостови и сендвичи, тогаш пробајте малку поинаков рецепт, тост подготвен во рерна.

Рецепт: Божествен колач од портокал и палента

Погледнете го овој рецепт како да направите божествен колач што сите ќе го обожаваат.

Шарен „Жирафа ролат“: Креативен рецепт за уживање на целото семејство!

Отидете на диво „кујнско сафари“ преку подготовката на шарен „жирафа“ ролат.

Спас во текот на менопаузата: 3 природни пијалаци што ја регулираат работата на хормоните

Ако ги пиете редовно, ќе ги регулирате сите хормонални промени што се појавуваат со текот на годините. Овие три пијалаци го регулираат лачењето на хормоните.

Диетата на една руска балерина за совршен струк: 5 килограми помалку за 7 дена

Благодарение на вистинскиот избор на намирници, балерината Ана Михалкова има совршена линија. Веќе 10 години се придржува до овој принцип и нема проблем со вишокот килограми.

9 намирници што треба да ги јадете за време на постот за јак имунитет

Иако изборот на храна е помал за време на постот, тоа не е лошо за вашето здравје затоа што тогаш не внесувате преработена храна, месни производи, производи полни со шеќер и сл.

Шпагети со печен лук и пармезан: Вкусен оброк што ги буди сите ваши сетила

Овој рецепт е за сите љубители на тестенини и приготвувањето на оброкот не бара многу труд.

7 рецепти за јадења без масло: Вака се пости првата недела од велигденскиот пост!

Велигденскиот пост е многу построг од божиќниот пост, затоа скоро целиот е заснован на јадења без масло.

„Мимоза“ салата без шунка: Богато предјадење со јајца и сирење

Ова е навистина лесна за подготовка и вкусна салата која може да биде целосна замена на еден ваш оброк.