Рецепт за највкусното смуди со лубеница!

Рецепт за највкусното смуди со лубеница!

Слаткиот вкус на летото, доаѓа во форма на совршено смуди од лубеница со минимални калории. Прочитајте го нашиот рецепт во продолжение!

Рецепт за највкусното смуди со лубеница!

Потребни состојки:

  • 4 или 5 парчиња лубеници исечени на коцки
  • ½ чаша вода
  • 2 лажици јаворов сируп
  • исцеден лимон
  • банана

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер со ¼ шолја вода и измешајте, по потреба разредете со уште малку вода додека мешате. Истурете го сокот во чаша и украсете со замрзнати коцки лубеница или парчиња лимон.

Откако го прочитавте денешниот рецепт за смуди со лубеница, можеби ќе сакате да ги прочитате и овие 3 рецепти за смуди за убава линија.

Извор: citymagazine.danas.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар