3 рецепти за смуди за убава линија

3 рецепти за смуди за убава линија

Смудито содржи многу витамини и минерали и е идеално за појадок или за ужина. Со овие „чаши здравје“ ќе го стимулирате варењето на храната, ќе го зајакнете имунитетот и ќе имате убава линија.

3 рецепти за смуди за убава линија

Зелено егзотично смуди за двајца

Потребни состојки:

1 поголемо јаболко

30 грама спанаќ

3 лажички сечкан коријандер

1 лимон

1 чаша свежо исцеден сок од портокал

2 лажички ѓумбир

1/3 банана

1 лажичка цимет

Начин на подготовка:

Исечкајте ги сите состојки и ставете ги во блендер. Мешајте додека не се формира хомогена смеса.

Смуди за детоксикација од боровинки и малини

Потребни состојки:

190 грама свежи или замрзнати боровинки

120 грама свежи или замрзнати малини

1 чаша овошен јогурт

1 лажичка мелен цимет

свеж корен од ѓумбир со големина од 1,5 см

вода

Начин на подготовка:

Изрендајте го ѓумбирот ситно и измешајте ги сите состојки во блендер. Исто така, можете да додадете сок од портокал.

Овошна бомба за расонување

Потребни состојки:

1 грејпфрут

1 круша

рендана кора од лимон (количина по желба)

рендан ѓумбир (количина по желба)

1 лажичка мед

200 мл вода

Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и мешајте додека не добиете хомогена смеса. Грејпфрутот, лимонот и ѓумбирот го прават ова смуди исклучително вкусно и совршено за расонување

Погледнете како да направите вкусно смуди со јагоди што помага при слабеењето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар