24 мај 2021 | Кафе пауза

9 згради ширум светот што ќе ве оставаат без зборови

Најпознатите дела на Кенго Кума се наоѓаат во Јапонија и во Кина, но дел од неговата зачудувачка визија може да се види во Европа и во Австралија.

3 рецепти за смуди за убава линија

Со овие „чаши здравје“ ќе го стимулирате варењето на храната, ќе го зајакнете имунитетот и ќе имате убава линија.

Овошни додатоци: Нов тренд што го преплави Инстаграм

Ако барате нешто што ќе ја освежи едноставната летна облека, овошните додатоци се вистинскиот избор за вас.

Тест на личноста: Изберете слика и откријте која е вашата слабост

Изберете слика и откријте која е вашата скриена слабост кога станува збор за љубовта.