05 јануари 2023 | Кафе пауза

5 брзи и едноставни начини за справување со анксиозноста

Мала доза на анксиозност е нормална, па дури и неопходна како инстинкт за преживување, но таа може да постане проблем кога ќе почне да го нарушува вашето секојдневие.

Најдобрите цитати на Џеки Чен за успехот и животот

„Никогаш не сакав да бидам вториот Брус Ли. Само сакав да бидам првиот Џеки Чен.“

Кој хороскопски знак го очекува најмногу среќа во љубовта во 2023 година?

2023 година ќе биде супер романтична за луѓето родени во овој хороскопски знак!

Имате испукани усни? Еве што откриваат за вашето здравје

Проблемот со испукани усни се јавува поради ветерот, студениот воздух и недоволното внесување вода. Но, тоа може да биде и знак за некои нарушувања во организмот.