Уметник изработува простирки со познати цртани и аниме ликови

Уметник изработува простирки со познати цртани и аниме ликови

Посакувате да имате тепих кој ќе ве потсеќа на вашиот омилен цртан филм? Сега и тоа е можно!

Погледнете ги овие килими и простирки со познатите цртани и аниме ликови кои ги изработува уметникот познат како carpet.nerd кој има над 200.000 следбеници на Инстаграм.

Уметник изработува простирки со познати цртани и аниме ликови

Уметник изработува простирки со познати цртани и аниме ликови

Уметник изработува простирки со познати цртани и аниме ликови

Уметник изработува простирки со познати цртани и аниме ликови

Уметник изработува простирки со познати цртани и аниме ликови

Уметник изработува простирки со познати цртани и аниме ликови

Уметник изработува простирки со познати цртани и аниме ликови

Уметник изработува простирки со познати цртани и аниме ликови

Уметник изработува простирки со познати цртани и аниме ликови

Уметник изработува простирки со познати цртани и аниме ликови

Уметник изработува простирки со познати цртани и аниме ликови

Уметник изработува простирки со познати цртани и аниме ликови

Откако ги погледнавте овие теписи, можеби ќе сакате да погледнете и како еден човек создава аниме костуми за своите мачки кои изгледаат навистина кул.

Извор: designyoutrust.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар