Овој уметник ги претвора прегорените сијалици во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора прегорените сијалици во вистински уметнички дела!

Дејвид Ирвин пронашол креативен начин за рециклирање на прегорените сијалици. Имено, тој ги користи како материјал за изработка на новогодишни лампиони. Погледнете ги во продолжение.

Овој уметник ги претвора прегорените сијалици во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора прегорените сијалици во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора прегорените сијалици во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора прегорените сијалици во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора прегорените сијалици во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора прегорените сијалици во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора прегорените сијалици во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора прегорените сијалици во вистински уметнички дела!

Овој уметник ги претвора прегорените сијалици во вистински уметнички дела!

Откако ги погледнавте овие прекрасни лампиони, можеби ќе сакате да погледнете и како да направите новогодишен и божиќен венец од закачалка и стари лампиони.

Извор: designyoutrust.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар