Кафе пауза | Кафе пауза

Трите тајни на француската кујна – путер, путер и путер! Низ рецептот за француски кроасани со Битолски путер на teatrpovska

Ве предизвикуваме да подготвите француски кроасани со Битолски путер за вашите сакани и да уживате во мирисот на свежо подготвено француско печиво како од пекарниците во Франција.
Датум: 10 јун 2021
, Автор:

Облекувајте се во HOPE – нов бренд за етички изработена и одржлива мода

HOPE е бренд кој има за цел да нѐ поттикне и научи да гледаме на модата и воопшто на облеката од една друга перспектива.
Датум: 12 мај 2021
, Автор:

Oвој aприл дуел меѓу Барбра Стрејсенд и Алфред Хичкок

Овој април, сите љубители на филмот имаат можност да одлучат дали врвно филмско уживање е одење на екскурзија со Барбра Стрејсенд или по возбудливите 39 скалила во оригинален Хичкок стил.
Датум: 16 апр 2021
, Автор:

Едно кафе менува сѐ: скоро 2,5 милиони денари доделени во наградната игра на Doncafѐ!

Doncafѐ, едно од омилените кафиња на овие простори, најде начин како да ја направи минатата година подобра за навистина голем број љубители на кафе. Во наградната игра „Едно кафе менува сѐ“ која траеше цели десет месеци, беа доделени награди во вредност од скоро 2,5 милиони денари!
Датум: 03 фев 2021
, Автор:

Како се носи часовник и како да изберете вистински часовник за секоја пригода?

Иако е прифатливо да носите часовник во секоја пригода, постојат неколку основни правила за тоа како да го изберете вистинскиот часовник.
Датум: 23 јан 2021
, Автор:

Ѕвездата од Entourage, Џереми Пивен, се појавува во божиќна романтична комедија

Ари Голд од Entourage доаѓа во тотално поинаква улога како самохран татко на тинејџерка и прави да чувствувате дека романтичната комедија како жанр е подготвена за ренесанса.
Датум: 22 дек 2020
, Автор:

198 наставници покажаа интерес за програмирање со Scratch на првиот отворен час на ЕДУФРОНТ

Едуфронт во поддршка на наставниците од основно образование започна со оддржување на отворени и бесплатни часови за Scratch.
Датум: 14 дек 2020
, Автор:

„Ладна“ и „Добра Вода“ отсега достапни на онлајн продавницата MagStore

Компанијата Магрони неодамна ја претстави MagStore - онлајн продавницата на која можете да ги најдете нивните добро познати производи „Ладна“ и „Добра Вода“.
Датум: 07 дек 2020
, Автор:

Продолжуваат новогодишните изненадувања од А1 Македонија

Подарок за сите А1 корисници секој ден до 30 декември преку апликацијата „Мојот А1“: 21 x iPhone 12 64GB; 21 x Lenovo таблет М10; 21 x Смарт бенд; Интернет пакет; ТВ пакет...
Датум: 02 дек 2020
, Автор:

7 врвни филмски наслови на репертоарот на А1 Drive-in киното

Со најавата за отворање на A1 Drive-in киното на 29 септември со повеќекратниот оскаровец „Паразит“ (Parasite, 2019), A1 Македонија го објави и целосниот репертоар на настанот.
Датум: 25 сеп 2020
, Автор:

А1 Македонија со уникатен настан за љубителите на филмот: A1 Drive-in кино од 29 септември до 5 октомври

А1 Drive-in кино со богата филмска понуда што на сите посетители ќе им овозможи оригинално доживување!
Датум: 24 сеп 2020
, Автор:

AVON лансираше нова бренд кампања: Watch me now!

Мислиш дека го познаваш avon? Размисли повторно!
Датум: 24 сеп 2020
, Автор: