Дечиња кои се однесуваат како своите мили домашни миленичиња

Детството е време кога децата формираат свој идентитет, но што се случува со оние кои почнуваат да ги имитираат своите најдобри пријатели – домашните миленици? Сигурно сите родители би се запрашале каде погрешиле со воспитувањето. Токму тоа го прават и овие деца кои сфатиле дека за нив е потешко да бидат луѓе, па токму затоа одлучиле да „станат“ животни.

Дечиња кои се однесуваат како своите мили домашни миленичиња

Мачките пијат млеко

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар