Девојки, ова се 3-те нешта што треба да ги знаете пред да се одлучите за тетоважа

Тетоважите се едни од најстарите начини за декорирање на телото, но денес се попопуларни од кога било порано.

Отворено писмо за љубовта на една мајка до својата идна ќерка

Никогаш не се плаши да веруваш. Но, исто така и не се плаши да учиш.

3-те хороскопски знаци што најмногу му одговараат на Лавот

Ако Лавот успее да се најде со еден од овие знаци, тогаш тој без сомнение ќе ја изгради врската од своите соништа.

Моќна техника: Што ќе се случи ако само неколку секунди дувате во вашиот палец?

Човечкото тело е неверојатна „машина“ за која постојано откриваме нови нешта.

Се сеќавате на масивниот саркофаг што бил затворен 2.000 години? Само што го отворија!

Големиот црн ковчег, кој не бил отворен повеќе од 2.000 години, го привлече вниманието на целиот Интернет.

Ледено кафе со брауни

Дневна доза кофеин и десерт на едно место!

ТВ серија: Клоук и Дагер (Cloak and Dagger)

Двајца тинејџери од различни светови добиваат неверојатни супермоќи додека се заљубуваат еден во друг

4 дестинации во Европа кои се идеални за патување со воз

Ако размислувате да отпатувате некаде летово, со воз, тогаш ви ги препорачуваме следниве дестинации...

Како Франција ја прослави победата на Светското првенство?

Мора да било навистина забавно да се прошета во неделата вечер низ Франција, откако нивниот фудбалски тим го освои Светското првенство.

Клучни потсетници за сите што одбиваат да ѝ дозволат на анксиозноста да ги засени нивните соништа

Анксиозноста влијае на тоа како се чувствувате, но не ја намалува вашата способност или пак, потенцијалот.