Антиверенички прстен со моќна порака за девојките што се одбираат себеси

Па, дали и вие би се почестиле со ваков прстен? Без разлика дали сте сингл, во врска или во брак... вие заслужувате да се сакате себеси и да одвојувате време само за себе.

Виртуелна прошетка низ Македонија со фотографиите на инстаграмџијата Марко Блажевски

Тој е фасциниран од прекрасните природни пејзажи и смета дека нема подобар начин да се поминува слободното време од дишење свеж планински воздух.

ТВ серија: Ловец на демони (Diablero)

Свештеник и ловец на демони се здружуваат за да се борат против злото.

Уживајте во снежната зимска магија со фотографиите на инстаграмџиката Ксенија Деспотоска

Ако сакате да уживате во прекрасни зимски фотографии, и да прочитате некој совет за модата, шминката и убавината – тогаш дојдовте на вистинското место! Уживајте!

Масло од диво оригано: Најмоќниот природен антибиотик

Иако фармацијата е многу напредната, сè повеќе луѓе сакаат да го заштитат својот организам на природен начин, бегајќи од штетното влијание на хемијата.

Овие луѓе сакале да ги скријат нивните лузни и белези, па побарале помош од тату артистите

Голем број луѓе имаат лузни или вродени белези коишто влијаат директно на нивната самодоверба.

Модерна роденденска торта која можете да ја обликувате во сите видови форми

Израдувајте ја посебната личност во вашиот живот со уникатна торта

Трогателна приказна за мајката што родила бебе со тежок вроден дефект само за да ги донира нејзините органи

Во четвртиот месец од бременоста, Криста Дејвис и нејзиниот сопруг, Дерек, дознале тажна вест.

4 ситуации во коишто никако не смеете да пиете кафе

Ако не внимавате, кафето може да има и негативни ефекти на вашиот организам, па затоа во одредени ситуации подобро е да го избегнувате.