Есенски бои кои никогаш нема да излезат од мода

Како што поминува есента, така сè повеќе комбинираме бои во природни, земјени бои кои покрај тоа што се класика, оваа година се и во тренд. Од темно кафена до крем бела, погледнете кои се нијансите кои никогаш нема да излезат од мода за време на есента.

Чоколадо

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rebecca Mir (@rebeccamir) on

Темно кафената боја е идеална за зимските месеци, но овој пат таа се издвојува и во есенските колекции. Таа доминира на светските модни писти како и во уличната мода, каде што можете да видите многу џемпери и волнени капути во оваа нијанса. Но дефинитивно најинтересни се темнокафените панталони, кожните фустани и капутите во таа боја.

Карамела

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho) on

Оваа боја без сомнение е бојата што ја отсликува оваа есен. Трендот започна со чизми во таа боја, а продолжува со блејзери и здолништа. Покрај тоа што е модерна и елегантна, таа исто така е и безверменска и класична. Затоа ако сè уште ја немате во својот гардеробер, време е да инвестирате во неа.

Ванила

 

View this post on Instagram

 

A post shared by StreeTrends (@streetrends) on

Станува збор за бојата која е многу сестрана и лесна за комбинирање. Убаво изгледа на секоја жена, особено кога се комбинира со беж нијанси, од глава до пета. Со неа без сомнение нема да згрешите. Ако повеќе сакате светли тонови, можете да носите и посветли нијанси кои убаво се совпаѓаат со другите кафени бои, правејќи го целиот аутфит „полесен“.

Монохроматскиот тренд ја освојува есента: Дури ни најпознатите дами не можат да му одолеат!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар