Како би изгледале другите животни доколку имаат лице на мачки?

Мачки… тие се насекаде! Ве следат на улица, ве гледаат од другата страна на компјутерскиот екран, ви ги испраќаат преку пораки, па дури и ве придружуваат на работното место… Токму затоа и почнувате да ги гледате во другите животни, па и во неживите објекти. Застанете малку. Ова не звучи како што треба… Ако се пронајдовте во сите овие описи, тогаш најверојатно сте налетале на интересниот Инстаграм профил познат како „Koty Vezde“, односно Мачките се насекаде. Не сте чуле досега за ова? Тогаш ви следува навистина необично доживување. Погледнете дел од најдобрите фотоманипулации од животни со крзнените лица на мачките!

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар