Стилски совети од најголемите модни експерти

Стилски совети од најголемите модни експерти

Оваа сезона е одлична за експериментирање со стиловите. Светски познатите дизајнери ги споделуваат следниве неколку совети со чија помош секоја модна комбинација ќе ви добие интересна нота. Ако сакате да бидете во тренд и да изгледате одлично, следете ги следниве правила…

Маица преку ролка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fashion Youtuber (@karenbritchick) on

Уште е рано да ги затворите летните маички, па затоа слободно искористете ги и во есенската сезона. За оваа комбинација најдобро е да споите маичка на прерамки со ролка со долги ракави.

Бермуди и длабоки чизми

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ven’s Wife Style (@venswifestyle) on

Да, времето полека станува поладно но тоа не значи и дека мора да ги скриете колената. Станува збор за еден од попопуларните трендови за оваа сезона.

Спој на неспојливото

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Fashion Youtuber (@karenbritchick) on

Може да биде опасно да се комбинираат романтични и остри модели, но тоа може да изгледа едноставно неверојатно. Во овој случај, мислиме на бохо фустан со моторџиски чизми.

Сандали и чорапи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KARIN // FASHION BLOGGER (@the_fashion_pheromone) on

Оваа комбинација отсекогаш предизвикувала поделени размислувања, но ако ви се допаѓа, тогаш слободно и гордо носете ја!

Џемпер преку фустан

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Доколку ви здодеал омилениот фустан, облечете голем џемпер над него и ќе добиете сосема нова, свежа и тренди комбинација.

Погледнете ги и овие одлични модели на капути во коишто можете да уживате есенва.

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар