Ретроградниот Меркур ќе има најлошо влијание на овие хороскопски знаци

Ретроградниот Меркур ќе има најлошо влијание на овие хороскопски знаци

Враќањето на Меркур не е нешто што едвај го чекаме, баш напротив. Ова може да влијае негативно на некои луѓе. Посебно лошо ќе биде за луѓето кои се во хороскопскиот знак Близнаци, Девица и Скорпија. Наместо да гледате на негативните работи, искористете го ова време за рефлектирање и повторно размислување на ситуациите кои ви се случуваа неодамна.


Ретроградниот Меркур ќе биде најлош за овие хороскопски знаци

Близнаци: Можно е да се чувствувате преоптеретени со обврски

Иако претежно ги имате сите овци на број, ова движење на Меркур може да ве извади од игра. Бидејќи Меркур е ваша планета, можно е да почувствувате повеќе негативни ефекти за разлика од другите луѓе. Внимавајте на вашето здравје и дневната рутина. Исто така, може да бидете изненадени со интересни изненадувања на работното место. Запишувајте сѐ, не се форсирајте и најважно, внимавајте со кого споделувате интимни проблеми.

Девица: Можни се разни разговори и проблеми со автомобилот

Дишете длабоко. Со обратното вртење на Меркур ќе се активираат вашите комуникациски вештини, брзите пријателства и размената на информации. Иако сте комуникативни, не сте добри при изразување, посебно кога станува збор за емоциите. Меркур ќе го промени тоа и ќе ја води вашата ѕвезда. Има нешто што ве мачи? Дали има нешто што сакате да го кажете? Без разлика како ќе реагирате на ова, тајните ќе бидат откриени. И да, однесете го автомобилот на рутинска проверка, нема да зажалите.

Скорпија: Се анализирате како никогаш порано

Бидејќи Меркур е ваша планета, нема да можете да ги промените ефектите кои ќе се случат. Зошто тогаш не го искористите тоа најдобро што можете? Ќе доживеете многу недоразбирања и ќе се вратите на лоши спомени од минатото. Но покрај тоа, ова ќе биде одлично време за да се погрижите за врските и работите кои вредат за вас. Можно е да бидете принудени на разговор кој го одбегнувавте долго време.

Следно, прочитајте за кои три хороскопски знаци ќе биде најлоша оваа сезона на Скорпии.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Спиела во пустина, летала со параглајдер и видела 71-метарска статуа од Буда исклесана во планина. Со дигитално новинарство се занимава од факултетските денови.

Поврзани содржини

Остави коментар