Две сестри го качуваат шминкањето на сосема ново ниво

Две сестри го качуваат шминкањето на сосема ново ниво

18-годишната Аби и 16-годишната Шарлот уште од мали години се интересирале за шминкање. Аби вели дека веќе има 7-годишно искуство со шминкање зад неа, додека сестра ѝ е зад неа со 5 години. Тие постојано се инспирираат така што си поставуваат предизвици и заедно создаваат неверојатни дизајни што ќе ги зачудат дури и најискусните очи. Погледнете дел од нивните најдобри дела и подгответе се да бидете соборени од нозе!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар