29 јануари 2015 | Кафе пауза

Следете ги овие 7 принципи и животот ќе ви биде полн со изобилства

Многу луѓе имаат контроверзен, па и негативен став кон парите, истовремено ги сакаат и ги сметаат за неопходни, додека од друга страна сметаат дека парите ги расипуваат луѓето. Затоа и луѓето немаат онолку пари колку што им се потребни.
Датум: 29 јан 2015
, Автор:

Момци, внимание! Во овие земји живеат најубавите жени во светот!

Можеби ви треба добра причина за да одлучите која да биде вашата следна дестинација за патување или пак размислувате да се преселите во друга земја...
Датум: 29 јан 2015
, Автор:

Мажите со големи стомаци траат подолго во кревет

Една студија на научници од Турција дала сосема неочекуван резултат...

ТВ серија: 12 мајмуни (12 Monkeys)

ТВ серија за човекот од иднината кој ќе се врати во сегашноста со цел да ја спречи чумата која го нападнала човештвото...

15 причини да изберете андроид смартфон пред ајфон

Ајфонот некако останува најпопуларниот смартфон кој денеска постои на пазарот, иако кога ќе ги разгледате набројаните причини кои следуваат тоа не е баш разбирливо.

Сутлијаш со рум и портокал

Направете го сутлијашот поинтересен...

5 темни тајни кои „среќните парови“ ги кријат од вас

Овие резултати ќе ве изненадат, но и ќе ви помогнат да ја промените перспективата за вашата врска.

6 карактерни особини кои ги имаат успешните жени

Никој од нас не се родил како лидер, но постојат начини на кои можеме тоа да го научиме.

Прегнете ги мајките! 20 причини за да го сторите тоа

Кога станува збор за тоа кој најмногу заслужува прегратка, секогаш првото место без конкуренција го достигнуваат само мајките. Затоа прегрнувајте ги секогаш, секој ден.
Датум: 29 јан 2015

Постојат 2 вида жени: Оние кои пијат црвено вино и оние кои пијат бело вино

Некои жени повеќе сакаат да читаат книги, додека пак други преферираат филмови. Можете да погодите која од овие жени пие црвено, а која бело вино?
12