Направете го овој тест на личноста и откријте ги важните лекции од претходниот живот!

Направете го овој тест на личноста и откријте ги важните лекции од претходниот живот!

Можеби звучи чудно, но сеќавањето на минатите животи е нешто што е сосема можно. Има луѓе кои природно можат да се присетат на тие животи, без никаква духовна обука. Сепак, на повеќето им се ускратени овие спомени од одредени причини… За среќа, овој тест на личноста ќе ви ги открие сите лекции што требало да ги научите од минатиот живот.

Направете го овој тест на личноста и откријте ги важните лекции од претходниот живот!

 • 1. Црвена куќа

  Ако првото нешто што го видовте е црвената куќа, голема е веројатноста дека во минатиот живот сте поминале значително време во рурална област, работејќи како земјоделец или работник на фарма. Можеби е многу далеку од животот што го живеете сега, но тоа не значи дека не сте научиле одредени лекции. Ако се чувствувате фрустрирано, вознемирено или уморно во текот на денот, запомнете дека во минатиот живот сте имале огромна моќ да направите многу работи. Знаете дека напорната работа секогаш се исплаќа на крајот.

 • 2. Трева

  Ако првото нешто што го видовте е тревата, голема е веројатноста дека во некој од вашите минати животи сте биле академик кој поголемиот дел од времето го поминувал на учење. Веројатно сте биле многу добри во она што сте го работеле, но за жал, вашата желба да бидете најдобри на одредено поле значело занемарување на семејните и социјалните обврски. Така, кога се чувствувате растргнати помеѓу работата и остатокот од секојдневието, сетете се на болката од минатиот живот кога сте работеле без престан. Животот е составен од работи кои се случуваат кога не обраќаме внимание, а вие научивте времето е најважниот ресурс што го имаме и дека не треба да се троши на работи кои не ни ја греат душата.

 • 3. Вода

  Ако видовте вода, во вашиот минат живот сте биле или морнар или човек кој поминувал многу време покрај вода, било дома било како рибар или капетан на брод. Дури и ако не сте во близина на вода во моментов, големи се шансите дека секогаш сте чувствувале посебна врска со неа, без разлика дали сте ја споделиле со други или не. Сте научиле во минатиот живот дека океанот, како и животот, е длабоко променлив. Секогаш го очекувате неочекуваното и подготвени сте да се справите со она што мајката природа смета дека е соодветно да се фрли на вашиот пат. Вие сте борец и со добра причина: знаете дека постојаната свесност за промените е клучот за среќата.

 • 4. Планина

  Ако ја видовте планината, тогаш сте биле голем авантурист во минатиот живот – храбро и смело сте се справувале со новите предизвици. Добро запомнете ја оваа лекција што сте ја научиле од минатиот живот: трпението и решителноста се клучните елементи на секој голем потфат. Не дозволувајте да станете плен на стравот од неуспех. Вие сте личност со неверојатна моќ, без разлика дали сте свесни за тоа во овој момент или не.

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете како другите ве доживуваат.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар