Апстрактна уметност ја покажува врската меѓу жената и животните

Апстрактна уметност ја покажува врската меѓу жената и животните

Уметницата Dimitra Milan се занимава со уметност уште од нејзините тинејџерски години. Најчестите протагонисти во нејзините уметнички дела се жените и животните. Според уметницата жената е симбол, таа го претставува нашето вистинско „јас“ кое ни дава храброст да веруваме дека сè е можно. Во продолжение погледнете ги нејзините уметнички дела.

Апстрактна уметност ја покажува врската меѓу жената и животните

Апстрактна уметност ја покажува врската меѓу жената и животните

Апстрактна уметност ја покажува врската меѓу жената и животните

Апстрактна уметност ја покажува врската меѓу жената и животните

Апстрактна уметност ја покажува врската меѓу жената и животните

Апстрактна уметност ја покажува врската меѓу жената и животните

Апстрактна уметност ја покажува врската меѓу жената и животните

Апстрактна уметност ја покажува врската меѓу жената и животните

Апстрактна уметност ја покажува врската меѓу жената и животните

Апстрактна уметност ја покажува врската меѓу жената и животните

Доколку ви се допаднаа овие фотографии, можеби ќе сакате да погледнете и фотографии кои ја прикажуваат неверојатната врска помеѓу животните и луѓето.

Извор: mymodernmet.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар