Фотографии кои ја прикажуваат неверојатната врска помеѓу животните и луѓето

Фотографии кои ја прикажуваат неверојатната врска помеѓу животните и луѓето

Анастасија Доброволскаја, фтографката од Москва, не е вашиот типичен „фотограф за миленичиња“. Нејзините фотографии изгледаат како да се од бајка, но сè е реално – од убави и уникатни луѓе до пејзажи кои го одземаат здивот и разновидни животн. Лисици, тигри, бувови, змии, коњи, кози, што и да помислите е вклучено во неверојатно портфолио на Доброволскаја.

Во јули 2018 година, таа случајно започна да фотографира, а тоа се претвори во прекрасна кариера. После три неуспешни обиди за фотографирање и повторното наоѓање на патот кон фотографирањето, добила порака од жена која сакала фотосесија со мини прасе и петел. Иако никогаш не фотографирала луѓе со животни и воопшто немала многу искуство, таа се заљуби во тоа.

Сега таа прави фотографии слични на соништата кои ја доловуваат неверојатната врска помеѓу животните и луѓето и покажуваат колку сме различни, а сепак слични.

Фотографии кои ја прикажуваат неверојатната врска помеѓу животните и луѓето

Фотографии кои ја прикажуваат неверојатната врска помеѓу животните и луѓето

Фотографии кои ја прикажуваат неверојатната врска помеѓу животните и луѓето

Фотографии кои ја прикажуваат неверојатната врска помеѓу животните и луѓето

Фотографии кои ја прикажуваат неверојатната врска помеѓу животните и луѓето

Фотографии кои ја прикажуваат неверојатната врска помеѓу животните и луѓето

Фотографии кои ја прикажуваат неверојатната врска помеѓу животните и луѓето

Фотографии кои ја прикажуваат неверојатната врска помеѓу животните и луѓето

Фотографии кои ја прикажуваат неверојатната врска помеѓу животните и луѓето

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар