Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Уметноста, колку и да е добро сочувана сепак понекогаш е привремена, а се чини дека некои уметници го прифаќаат овој факт. Така, јапонскиот уметник кој е познат на Инстаграм како Onigiri Gekijo создава уметност со оризови топчиња кои на јапонски се нарекуваат „onigiri“. Ќе се согласите дека овие креации се премногу добри за да послужат само како ужинка. Погледнете ги во продолжение.

Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Јапонски уметник изработува неверојатни ремек-дела од ориз!

Откако ги погледнавте овие ремек-дела, можеби ќе сакате да погледнете и како талентирана докторка создава неодоливи скулптури од ориз кои можат да се јадат.

Извор: designyoutrust.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар