Илустрации со идилични пејзажи кои ќе ви го разубават денот!

Илустрации со идилични пејзажи кои ќе ви го разубават денот!

Естонската уметница Laivi Põder создава преубави живописни илустрации на идилични пејзажи. Нурнете во магичниот свет на зелените полиња и бујните ливади со шарени цвеќиња каде сигурно зад аголот ве очекува скриена колипка, патека или мали, слатки животни. Овие илустрации ја величаат убавината на природата и нејзината улога во нашиот живот.

Илустрации со идилични пејзажи кои ќе ви го разубават денот!

Илустрации со идилични пејзажи кои ќе ви го разубават денот!

Илустрации со идилични пејзажи кои ќе ви го разубават денот!

Илустрации со идилични пејзажи кои ќе ви го разубават денот!

Илустрации со идилични пејзажи кои ќе ви го разубават денот!

Илустрации со идилични пејзажи кои ќе ви го разубават денот!

Илустрации со идилични пејзажи кои ќе ви го разубават денот!

Илустрации со идилични пејзажи кои ќе ви го разубават денот!

Илустрации со идилични пејзажи кои ќе ви го разубават денот!

Илустрации со идилични пејзажи кои ќе ви го разубават денот!

Илустрации со идилични пејзажи кои ќе ви го разубават денот!

Доколку ви се допаднаа овие илустрации, можеби ќе сакате да ја почувствувате убавината на животот преку овие шарени и разиграни илустрации.

Извор: mymodernmet.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар