Надреални фотографии чија цел е да послужат како извор за инспирација

Надреални фотографии чија цел е да послужат како извор за инспирација

Канадскиот уметник Modifeye за неговата уметност вели:

„Моите фотографии ми служат како алатка за раскажување приказни. Доколку некоја од нив може да ве натера да застанете за миг и да размислите додека користите Инстаграм, тогаш сум ја завршил мојата работа!“

Надреални фотографии чија цел е да послужат како извор за инспирација

Целта на овој уметник е преку неговите дела да ги поттикне другите на размислување но и да биде извор на инспирација.

Во продолжение погледнете ги неговите надреални фотографии.

Надреални фотографии чија цел е да послужат како извор за инспирација

Надреални фотографии чија цел е да послужат како извор за инспирација

Надреални фотографии чија цел е да послужат како извор за инспирација

Надреални фотографии чија цел е да послужат како извор за инспирација

Надреални фотографии чија цел е да послужат како извор за инспирација

Надреални фотографии чија цел е да послужат како извор за инспирација

Надреални фотографии чија цел е да послужат како извор за инспирација

Надреални фотографии чија цел е да послужат како извор за инспирација

Надреални фотографии чија цел е да послужат како извор за инспирација

Откако ги погледнавте овие фотографии, можеби ќе сакате да погледнете и 20 фотографии од луѓе што претвораат во уметност сè што ќе допрат.

Извор: designyoutrust.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар