20 фотографии од луѓе што претвораат во уметност сè што ќе допрат

20 фотографии од луѓе што претвораат во уметност сè што ќе допрат

Постојат луѓе кои гледаат уметност на места и на предмети на кои повеќето од нас никогаш не би помислиле. Тие изработуваат слики од лушпи или скулптури од картони, а во продолжение погледнете ги нивните ремек-дела.

1. Оваа ајкула е направена од сол

20 фотографии од луѓе што претвораат во уметност сè што ќе допрат

2 . Скулптура направена од рециклирани гуми

20 фотографии од луѓе што претвораат во уметност сè што ќе допрат

3. Слика направена со лушпи од ф’стаци

20 фотографии од луѓе што претвораат во уметност сè што ќе допрат

4. Шимпанзо направено од картон

20 фотографии од луѓе што претвораат во уметност сè што ќе допрат

5. Оваа уметност е креирана со помош на преклопување и превиткување на хартијата

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Simon Schubert (@studiosimonschubert) on

6. Слика направена на леб

20 фотографии од луѓе што претвораат во уметност сè што ќе допрат

7. Уметност од сечена хартија

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 切り剣Masayo 切り絵創作家 (@kiriesousakukamasayo) on

8. Оваа рачно изработена куќа за птици изгледа како модерна уметност

20 фотографии од луѓе што претвораат во уметност сè што ќе допрат

9. Уметност со употреба на спојници за хартија

20 фотографии од луѓе што претвораат во уметност сè што ќе допрат

10. Слика направена од лента

20 фотографии од луѓе што претвораат во уметност сè што ќе допрат

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар