Не пропуштајте ги овие неверојатни 3Д графити!

Не пропуштајте ги овие неверојатни 3Д графити!

Ако сте љубител на графити, можеби сте запознаени со делата на Pierrot, француски уметник познат под псевдонимот Scaf. Тој се занимава со 3Д улична уметност која може да ги збуни или можеби дури и да ги исплаши минувачите со својот реализам.

Не пропуштајте ги овие неверојатни 3Д графити!

Неговата колекција со графити вклучува портрети на познати луѓе, животни и разноразни фасцинантни суштества.
Она што ги прави уникатни графитите на Scaf е неговиот „разигран“ пристап кон неговите креации. Тој позира со своите готови дела така што фотографиите изгледаат како мали извадоци од филмски сцени.

Не пропуштајте ги овие неверојатни 3Д графити!

Не пропуштајте ги овие неверојатни 3Д графити!

Не пропуштајте ги овие неверојатни 3Д графити!

Не пропуштајте ги овие неверојатни 3Д графити!

Не пропуштајте ги овие неверојатни 3Д графити!

Не пропуштајте ги овие неверојатни 3Д графити!

Не пропуштајте ги овие неверојатни 3Д графити!

Не пропуштајте ги овие неверојатни 3Д графити!

Не пропуштајте ги овие неверојатни 3Д графити!

Не пропуштајте ги овие неверојатни 3Д графити!

Откако ги погледнавте овие графити, можеби ќе сакате да ги погледнете и фантастичните графити на еден италијански уметник.

Извор: designyoutrust.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар