Фантастичните графити на еден италијански артист

Фантастичните графити на еден италијански артист

Италијанскиот артист познат под псевдонимот Mister Thoms кој живее и работи во Рим, создава фантастична улична уметност. Покрај тоа што црта графити, тој е скулптор, илустратор, уметник и графички дизајнер.Фантастичните графити на еден италијански артист Тој знае како паметно да ги вклопи површините на кои црта во својот графит, па така прозорците стануваат очи, цевките – усти и така натаму.Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист Фантастичните графити на еден италијански артист


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар