Запознајте го светот на ова слатко и интровертно маче преку овие илустрации

Запознајте го светот на ова слатко и интровертно маче преку овие илустрации

Овие илустрации ја доловуваат приказната на Lonecat, маче кое според неговиот креатор, Andrews Amoramar е „интровертно маче кое обожава да го поминува времето само. Тоа не значи дека е мачето е асоцијално туку дека едноставно ужива во сопственото друштво.“

Запознајте го светот на ова слатко и интровертно маче преку овие илустрации

„Уметноста на спиењето“

Запознајте го светот на ова слатко и интровертно маче преку овие илустрации

„Време за туширање“

Запознајте го светот на ова слатко и интровертно маче преку овие илустрации

„Моето омилено хоби“

Запознајте го светот на ова слатко и интровертно маче преку овие илустрации

„Не приготвувам магични напивки кои се толку тешки за приготвување. Си готвам вечера.“

Запознајте го светот на ова слатко и интровертно маче преку овие илустрации

„Погодете што има за вечера?“

Запознајте го светот на ова слатко и интровертно маче преку овие илустрации

„Градинарството е одличен начин за релаксирање.“

Запознајте го светот на ова слатко и интровертно маче преку овие илустрации

„Дали веќе ви кажав дека ги обожавам растенијата?“

Запознајте го светот на ова слатко и интровертно маче преку овие илустрации

„Денес немам волја за ништо!“

Запознајте го светот на ова слатко и интровертно маче преку овие илустрации

„Кампување“

Запознајте го светот на ова слатко и интровертно маче преку овие илустрации

„Што сакате да правите кога надвор врне?“

Запознајте го светот на ова слатко и интровертно маче преку овие илустрации

„Моето омилено сопче. Ви кажав ли дека ги обожавам растенијата?“

Откако ги погледнавте овие илустрации, можеби ќе сакате да погледнете и како илустратор од Даблин ги претвора облаците во слатки животни.

Извор: designyoutrust.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар