Илустратор од Даблин ги претвора облаците во слатки животни

Илустратор од Даблин ги претвора облаците во слатки животни

Облаците се навистина убави, а сигурно на сите ви се има случено да се замислите, да гледате во небото и да се восхитувате на нивните различни облици. Меѓу тие е и еден илустратор од Даблин кој решил да ги претвори облаците во слатки животни.

Илустратор од Даблин ги претвора облаците во слатки животни

Илустратор од Даблин ги претвора облаците во слатки животни

Илустратор од Даблин ги претвора облаците во слатки животни

Илустратор од Даблин ги претвора облаците во слатки животни

Неговите илустрации станаа вирални на Твитер и инспирираа многу луѓе кои решија да го направат истото. Погледнете неколку од илустрациите што го споделија луѓето на Твитер.

Илустратор од Даблин ги претвора облаците во слатки животни

Илустратор од Даблин ги претвора облаците во слатки животни

Илустратор од Даблин ги претвора облаците во слатки животни

Илустратор од Даблин ги претвора облаците во слатки животни

Илустратор од Даблин ги претвора облаците во слатки животни

Погледнете ги овие фотографии направени од уметник кој им додава ликови од цртаните филмови на сивите градови.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар