Здравје и фитнес | Кафе пауза - Part 4

Како да ја контролирате потребата за шеќер?

Добро ни е познат фактот дека шеќерот предизвикува неверојатна зависност за што се одговорни одредени хормонски, емоционални и физиолошки причини...

Како хлорот во базенот може да влијае врз вашето тело?

Прочитајте за неговите несакани ефекти!

Зошто треба почесто да консумирате грејпфрут?

Ова се неговите здравствени придобивки!

Зошто треба почесто да консумирате наут?

Доколку се мислите дали да го вклучите наутот во вашето мени...

8 намирници богати со јаглехидрати и одлични за вашиот имунитет!

Природните јаглехидрати не се штетни за организмот!

Која намирница може да го скрати животот за 36 минути при секое нејзино консумирање?

Откријте која намирница може значително да му наштети на организмот!

Која намирница може да помогне во намалувањето на лошиот холестерол?

Прочитајте за резултатите од неодамнешните истражувања!

Полчасовната дремка во текот на денот нуди бројни придобивки!

Брзиот живот остава многу малку време за попладневен одмор. Сепак, одвојувањето половина час време за дремка не само што е пожелно, туку е и многу корисно според експертите.

Кои се придобивките од пиењето топла вода пред спиење?

Станува збор за препорака од традиционалната индиска медицина!

Камилицата е одличен лек против грчеви и болки, а благотворно влијае и врз кожата!

Кога станува збор за чајот од камилица, важно е да се спомене дека не треба да се вари, туку да се направи со преливање зовриена вода и доволно е да отстои 15 до 20 минути, не повеќе!