20 инспиративни совети за подобар однос со сите

20 инспиративни совети за подобар однос со сите

Автор: Сара Турановиќ


Ослободете се од негативните мисли и прифатете ги луѓето онакви какви што се! Прочитајте ги овие инспиративни совети со кои ќе се подобрите себеси како личност, но и односите со своите пријатели, фамилијата, партнерот.

20-inspirativni-soveti-za-podobar-odnos-so-site-kafepauza.mk

 1. Ослободете се од негативните луѓе.
 2. Оставете ги во минатото луѓето кои заминале.
 3. Дајте им шанса на оние кои не ги познавате.
 4. Бидете љубезни со сите и покажете почит.
 5. Прифатете ги луѓето такви какви што се.
 6. Охрабрете ги другите и бидете среќни за нив.
 7. Бидете совршено несовршени.
 8. Пронајдете начин да простите и да продолжите понатаму.
 9. Направете секој ден по некој мал гест за некого.
 10. Секогаш бидете верни.
 11. Бидете во подобар контакт со оние кои ви значат.
 12. Исполнувајте ги ветувањата и зборувајте ја вистината.
 13. Дадете го она што сакате да го добиете.
 14. Кажете го она што го мислите и мислете го она што сте го кажале.
 15. Дозволете им на другите да донесат одлуки за себе.
 16. Зборувајте помалку, а слушајте повеќе.
 17. Не слушајте жалења.
 18. Посветете внимание на врската со самите себе.
 19. Обрнете внимание на тоа кои ви се вистински пријатели.
 20. Нека не допираат до вас негативни, неконструктивни коментари.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. Ecka Reply

  Da ti kazam pravo,vo pravo si !

Остави коментар