06 март 2015 | Кафе пауза

Луѓе го опишуваат својот најголем пекол. Кој е вашиот?

Некој на Редит им предложил на корисниците да опишат како би изгледал нивниот личен пекол. Никој не спомнал ѓаволи, вили и огнени базени, но сепак не би сакале да се најдеме во ниедна од овие 10 ситуации.
Датум: 06 мар 2015
, Автор:

12 начини на кои ви се менува животот откако ќе ја запознаете совршената личност

Погледнете ги овие 12 начини на кои и вашиот живот ќе се промени откако ќе ја запознаете вашата сродна душа...

20 инспиративни совети за подобар однос со сите

Прочитајте ги овие инспиративни совети со кои ќе се подобрите себеси како личност, но и односите со своите пријатели, фамилијата, партнерот.
Датум: 06 мар 2015
, Автор:

Добрите девојки финишираат последни: Зошто е во ред да бидете сингл?

Сите пријателки веќе имаат момчиња. Но, изреката: „Подобро сама отколку во лошо друштво“ е вистинита. А еве 10 причини кои го потврдуваат овој исказ.

Дланките и нивната моќ на исцелување

Дали сте знаеле дека вашите дланки содржат вродена моќ на исцелување која се користела со векови?

Како да приготвите мек и сочен пилешки стек во рерна?

Готвењето на пилешки стек во рерна сигурно ве потсетува на месо кое станува тврдо и жилаво штом биде готово, но тоа не мора да биде така доколку го примените овој едноставен трик.

Во кои случаи болката во левата рака значи проблеми со срцето?

Има разлика од една до друга болка во левата рака, а советите на д-р Ен Хестер треба да ви ги расчистат дилемите доколку имате вакви проблеми.

Предупредувачки знаци дека врската ве депримира

Ако наместо убави моменти, вие ги забележувате следниве знаци на депресија, тогаш треба да си ја ставите врската под огромен знак прашалник.

Психолошки вежби за когнитивна реконструкција кои ќе ви го подобрат расположението и ќе ви го намалат стресот

Социјалниот психолог Алис Бојс ви ги препорачува следниве техники за борба против стресот и анксиозноста...

4 видови нереди кои ви го загорчуваат животот

Овие видови нереди влијаат многу негативно на енергијата во домот како и врз вашиот ментален мир.

22 фасцинантни фотографии кои веројатно не сте ги виделе досега

Никогаш не е доста од фасцинантни фотографии од овој свет затоа што колку и такви да сте виделе, не можете да го изгледате сето она прекрасно и неверојатно кое постои на овој прекрасен свет.

Зошто треба да престанете да го чепкате носот?

Факт е дека секој го чепка својот нос, но...
12