Маријана Гаврилова | Кафе пауза - Part 92

9 работи кои децата мора да ги знаат за заштита на планетата Земја

Децата се нашата иднина и ова се работи на кои треба да ги научите за да ја заштитат планетата Земја.

Најдобрите „странски“ ТВ серии од 2019 година на Нетфликс, вклучувајќи ги „Dark“, „Money Heist“ и „Derry Girls“

Ова се некои од најдобрите ТВ серии за изминатава година, па затоа издвојте доволно време и уживајте во овие различни, но одлични приказни.

10 факти за Гинисовата книга на рекорди

Гинисовата книга на рекорди има светски рекорд како најпродавана книга на сите времиња.

10 знаци дека сте целосно опседнати со претстојните празници

Ако вашата новогодишна елка е спремна уште во ноември, тогаш со сигурност ќе се пронајдете во овој текст.

Куќите од соништата на овие деца би вределе милиони

Децата имаат неограничена и моќна имагинација, а доказ за тоа се овие цртежи.

Направи сам: Лулашка од платно за совршен одмор

Лулашка од платно што можете да ја направите сами. Сè што ви треба е креативност и време.

Еко-пријателски и економични новогодишни подароци

Подароците се најдоброто нешто за време на новогодишните празници, oсобено оние кои се персонализирани и подарени од срце.

8 кралски модни трикови кои всушност се генијални

Жените од кралското семејство живеат во центарот на вниманието и не сакаат недостатоци во изгледот. Затоа, имаат модни трикови кои ги користат за формални прилики.

Рецепт за домашен хумус кој ќе го обожавате

Сигурно сте слушнале дека од наутот може да подготвите вкусен намаз – хумус. Хумусот е одлично решение кога брзате наутро и немате време за омлет или овесна каша.