22 ноември 2019 | Кафе пауза

Деветте најочекувани филмови оваа зима

Иако најголемите филмски хитови се поврзани со летото, тоа не значи дека есента и зимата не носат ништо интересно на ова поле.

Овој двегодишен германски овчар секогаш ќе изгледа како мало кученце

Мајката природа решила да си поигра и создала припадник на една голема раса кучиња како што е германскиот овчар, да изгледа како симпатично мало кученце до крајот на животот.

Лате со цимет и јаворов сируп

Есенски пијалак во кој ќе се заљубите

Зошто се срамиме од комплиментите?

Комплиментите се „подароци од срце“, но има луѓе кои тешко примаат убави зборови и пофалби на своја сметка.

Волнените шешири се апсолутен тренд оваа сезона

Дури и кога ќе се одлучите за едноставен дневен изглед, постојат голем број есенски модни детали кои ќе го подобрат вашиот стајлинг, а оваа есен волнените шешири се повторно во мода.

Дали е добро да ги заспивате вашите деца лежејќи покрај нив?

Секој родител се прашува дали треба да го научи своето дете да заспива само или да лежи до него сè додека не заспие. Прочитајте што велат истражувањата.

Сите зборуваат за вода со лимон, но што ќе се случи ако почнете да пиете вода со мед?

Кога ќе ги комбинирате овие две моќни супстанции, можете да го подобрите вашето здравје, но и да спречите разни болести.

Љубоморната пријателка е полоша од кој било непријател: 4 знаци дека вашето пријателство е токсично

Проблемите во пријателството се појавуваат кога ќе започнете да ги остварувате вашите соништа или сè ќе ви оди од рака, а на вашата пријателка не ѝ цветаат рози во тој период.

Рецепт за домашен хумус кој ќе го обожавате

Сигурно сте слушнале дека од наутот може да подготвите вкусен намаз – хумус. Хумусот е одлично решение кога брзате наутро и немате време за омлет или овесна каша.