Љубоморната пријателка е полоша од кој било непријател: 4 знаци дека вашето пријателство е токсично

Љубоморната пријателка е полоша од кој било непријател: 4 знаци дека вашето пријателство е токсично

Штом ќе почувствувате дека вашето пријателство станало токсично, време е да го прекинете. Проблемите во пријателството се појавуваат кога ќе започнете да ги остварувате вашите соништа или сè ќе ви оди од рака, а на вашата пријателка не ѝ цветаат рози во тој период. Овие знаци покажуваат дека вашата пријателка е љубоморна на вас.

Љубоморната пријателка е полоша од кој било непријател: 4 знаци дека вашето пријателство е токсично

Во секоја ситуација се обидува да ве победи и да биде подобра од вас

Вистинската пријателка ќе се радува и ќе го прославува вашиот успех. Личноста која ви е љубоморна ќе се обидува да ве победи и да биде подобра од вас во секоја ситуација. Ваквото пријателство може повеќе да ви наштети отколку да ви користи.

Шири негативна енергија

Таа наоѓа недостатоци во сè и успева да сврти сè на негативната страна. Ако се чувствувате исцрпено и непријатно откако ќе поминете време со неа, постои јасен знак дека вашeто пријателство не е искрено и дека таа не ви посакува добро. Искрената пријателка ќе се обидува да ве насмее и да ве расположи во секое време.

Ги намалува вашите успеси

Постигнавте нешто за што долго време сонувавте и се пофаливте пред вашата пријателка, а таа се однесува како тоа да не е некоја важна работа? Тоа е повеќе од јасен знак дека ѝ пречи вашата среќа.

Никогаш не можете да се потпрете на неа

Ако не можете да се потпрете на неа кога ви е тешко или кога ви се случуваат убави работи, најверојатно зад сето тоа се крие љубомора.

Ако одлучите да ја прекинете токсичната врска со љубоморната пријателка, прочитајте ги овие 5 причини зошто не треба да се самообвинувате за прекинувањето на пријателствата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар