23 ноември 2019 | Кафе пауза

8 кралски модни трикови кои всушност се генијални

Жените од кралското семејство живеат во центарот на вниманието и не сакаат недостатоци во изгледот. Затоа, имаат модни трикови кои ги користат за формални прилики.

Пет собни растенија што привлекуваат пари, среќа и љубов

Ставете едно од овие растенија во вашиот дом и ќе бидете изненадени од пријатните промени што ќе следуваат.

Какви женски фризури, парфеми, долна облека и маникир сакаат мажите?

Според статистичките податоци, ретко со случува мажите да бидат конзервативци, но понекогаш нема да можете ни да претпоставите што мислат тие за вашиот изглед.

Употребете ги книгите како совршен детаљ за уредување на домот

Покрај тоа што служат за опуштање и за збогатување на вашиот речник, книгите се еден од најдобрите начини за уредување на вашиот дом.

Крекери со малку масти и без глутен

Крекерите со малку масти и без глутен се одлични кога се комбинираат со сос, како солена закуска или како десерт со сладолед.