26 март 2021 | Кафе пауза

Загатка: Пронајдете ја змијата која се крие меѓу лисјата

Оваа загатка ни доаѓа од Австралија и стана многу популарна на социјалните мрежи.

Три начини за борба против „дигиталниот замор“

Поради пандемијата, многумина работат од дома, а работното време често трае подолго од вообичаеното.

Рецепт за сос кој е совршен за салати, но и многу повеќе!

Овој вкусен сос е лесен за подготовка и е одличен за вегани.

Овој светилник е вистински рај на земјата!

Дали некогаш сте размислувале за одмор што вклучува сместување во светилник?

Постојат шарени градови, а тука е и Бурано: Идилична оаза во близина на Венеција

Бурано е совршен за секој што сака прошетки во мали живописни места покрај морето.

Флертување, промени на работа, пад на имунитетот: Што ве очекува оваа пролет?

Рамноденицата донесе многу промени во астрологијата, а во продолжение прочитајте што ве очекува оваа пролет.

Тест: Изберете карта и добијте насоки за април

Изберете ја картата што ве привлекува најмногу, а таа ќе ви донесе мудри совети и упатства за април.

Што може да се случи со вашето тело ако носите градник секој ден?

Освен што создаваат основа за вашата облека и прават да изгледате убаво, градниците се направени за да бидат корисни на различни начини.