Тест: Изберете карта и добијте насоки за април

Тест: Изберете карта и добијте насоки за април

Изберете ја картата што ве привлекува најмногу, а таа ќе ви донесе мудри совети и упатства за април.

Тест: Изберете карта и добијте насоки за април

1. Посветете го овој месец на истражување на вашата личност и на вашата душа. Отфрлете ги официјалните етикети.

Поминете време со себе, во мир и тишина.

Запрашајте се дали го правите она што ве прави навистина среќни или само живеете од ден на ден, дозволувајќи животот да ве фрла во различни насоки?

Совет: Не давајте отпор на промените. Прифатете ги со радост и сакајте се и прифатете се себеси.

2. Преиспитајте се себеси и сè што ви се случило, среќно или болно, и на крајот ќе ги разберете причините зошто сè се случило како што треба.

Ќе сфатите дека тоа е магијата на животот, дека секогаш можете да изберете и да преземете одговорност за последиците.

Совет: Кога ќе ги прифатите вашите избори со цело срце, станувате свесни затоа што тогаш престанувате да се жртвувате и можете да извлечеме поука од она што ви се случува, наместо да останете закопани во жалења и негативна енергија.

3. Во текот на април можете да се фокусирате на вашите емоции и да работите на нив. Сè што треба да направите е да се запрашате како влијаат емоциите на вашиот живот.

Дали им се препуштате на гневот, на бесот и на вознемиреноста и дали дозволувате тие емоции да управуваат со вас? Дали се затворате во себе и нешто однатре не ви дозволува да побарате помош?

Треба да научите да живеете со она што ви се случува и да најдете начин да се ослободите од сè што е негативно, за да спречите тоа да влијае на вашиот живот.

Совет: Нема ништо лошо во препуштањето на емоциите, но треба да најдете рамнотежа. Медитацијата може да ви помогне да најдете рамнотежа и мир во себе.

Интуитивно изберете слика и откријте што ве чека во љубовта

Интуитивно изберете слика и откријте што ве чека во љубовта

Извор: Atma.hr


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар