Украсете го вашиот мал балкон оваа пролет: Погледнете го нашиот избор и инспирирајте се!

Украсете го вашиот мал балкон оваа пролет: Погледнете го нашиот избор и инспирирајте се!

Пролетта е веднаш зад аголот и ако веќе не сте го сториле тоа, крајно време е да го подготвите вашиот балкон за оваа сезона. Денес ви подготвивме прекрасно украсени балкони со интересни декоративни идеи кои лесно можете да ги користите при украсување на вашиот балкон, а не заборавајте да додадете и цвеќе. Можете да го засадите во различни саксии и да направите мала пролетна градина.

Ако немате доволно простор, секогаш можете да ги поставите растенијата на решетки. Дали има нешто поубаво од мал балкон украсен со нарциси, лалиња или зумбули? Додадете дрвени столици, маса или клупи, ќебе и тепих во светли бои за весело расположение на балконот. Погледнете го нашиот избор подолу и инспирирајте се.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de WUNDERHOUSE (@thewunderhouse)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Birgit (@garten_tante)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Poe ポエ (@maymayyukiko)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Галина (@galinademm)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de ❤️Jules❤️ (@littlebaxter)

Прочитајте и за овие 15 трикови како да го разубавите вашиот дом со цвеќиња што не овенуваат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар