Никогаш не губете надеж: Мајка ја одбележа битката на нејзината ќерка со ракот преку моќни фотографии

Никогаш не губете надеж: Мајка ја одбележа битката на нејзината ќерка со ракот преку моќни фотографии

Лула Бет, денес е совршено здраво четиригодишно девојче. Нејзината мајка, ја документираше нејзината битка со ракот со надеж дека нивните фотографии на Инстаграм ќе им дадат надеж и сила на другите семејства во борбата против малигната болест. Кристен Боуден, мајката на девојчето, изјави дека таа и нејзиниот сопруг биле целосно шокирани кога дознале дека нивната тогаш тригодишна ќерка Лула Бет има рак.

Лекарите ја дијагностицирале Лула Бет со рак на бубрегот, а девојчето било оперирано за отстранување на туморот и целиот бубрег. Девојчето потоа поминало 18 третмани со хемотерапија за 22 недели. Кристен вели дека Лула Бет била позитивно и радосно девојче во секое време, додавајќи дека ја споделува приказната на нејзината ќерка преку Инстаграм за да ги инспирира другите семејства кои се во иста ситуација, како нив, и се соочуваат со застрашувачка дијагноза.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kristin Bowden (@kris_bowden)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kristin Bowden (@kris_bowden)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kristin Bowden (@kris_bowden)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kristin Bowden (@kris_bowden)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kristin Bowden (@kris_bowden)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Kristin Bowden (@kris_bowden)

Прочитајте ја и приказната за една наставничка која виртуелно ги едуцира своите ученици за време на хемотерапија.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар