Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Уметникот за тетовирање Хен, создава живописна уметност на телото инспирирана од животинското царство. Овие минималистички тетоважи ја доловуваат симпатичната страна на животните со употреба на храбра линија, поедноставени форми и чудни бои. Од овци до мачиња со смешно лице, секој од овие весели животни изгледа како ѕвезда на сопствениот стрип.

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Овие шарени тетоважи од животни изгледаат како ликови од стрипови

Погледнете ги и овие прекрасни тетоважи кои прикажуваат надреалистички пресврт во животот на растенијата и животните.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар