Прекрасни тетоважи кои прикажуваат надреалистички пресврт во животот на растенијата и животните

Прекрасни тетоважи кои прикажуваат надреалистички пресврт во животот на растенијата и животните

Јоана Швирска е тату артистка од Полска која создава зачудувачка уметност на телото инспирирана од растенија, животни и малку надреализам. Нејзините уникатни дизајни честопати содржат мешавина од овие различни елементи во посебен илустративен стил што користи задебелена, црна линија и различен избор на бои.

Швирска прикажа неколку нејзини најдобри дела на својот профил на Инстаграм. Тоа се прекрасни и големи тетоважи на рацете и нозете, како и помали дизајни на рамото или глуждот. И додека секоја тетоважа е прилагодена на стилот и потребите на клиентот, уметничката е позната по некои нејзини повторливи отиви, од кои едната е графички преглед на папрат на црна позадина.

Прекрасни тетоважи кои прикажуваат надреалистички пресврт во животот на растенијата и животните

Прекрасни тетоважи кои прикажуваат надреалистички пресврт во животот на растенијата и животните

Прекрасни тетоважи кои прикажуваат надреалистички пресврт во животот на растенијата и животните

Прекрасни тетоважи кои прикажуваат надреалистички пресврт во животот на растенијата и животните

Прекрасни тетоважи кои прикажуваат надреалистички пресврт во животот на растенијата и животните

Прекрасни тетоважи кои прикажуваат надреалистички пресврт во животот на растенијата и животните

Прекрасни тетоважи кои прикажуваат надреалистички пресврт во животот на растенијата и животните

Прекрасни тетоважи кои прикажуваат надреалистички пресврт во животот на растенијата и животните

Прекрасни тетоважи кои прикажуваат надреалистички пресврт во животот на растенијата и животните

Прекрасни тетоважи кои прикажуваат надреалистички пресврт во животот на растенијата и животните

Прекрасни тетоважи кои прикажуваат надреалистички пресврт во животот на растенијата и животните

Погледнете ги и овие неверојатни тетоважи кои се трансформираат кога луѓето ги движат своите тела.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар