Најубавите куќички на дрвја

Најубавите куќички на дрвја

За децата нема ништо поволшебно од куќа на дрво. Сепак, за родителите е мал кошмар ако треба да го изградат тоа мало скривалиште за своите најблиски. Родители, не ограничувајте се само на детските желби, но ако сте решиле да направите куќа на дрво оваа пролет, слободно можете да ја прилагодите на себе, за да ви биде прибежиште кога е потребно. Малку го пребарувавме најголемиот извор на инспирација овие денови – Инстаграм, и ви донесовме неколку прекрасни куќи на дрвја. Ве охрабруваме да ги зграпчите алатките во ваши раце без да чекате премногу долго, да ги соберете потребните материјали и да создадете нешто што има потенцијал да создаде многу убави спомени, како за вашите деца, така и за вас.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Magical Nest (@magical_nest)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Justin Hill (@walkingnomad)

Погледнете какви интересни работи вашите деца можат да ги направат користејќи картонски кутии.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар