Илустрации кои покажуваат колку е прекрасен патот до мајчинството

Илустрации кои покажуваат колку е прекрасен патот до мајчинството

Аманда Олеандер, уметница од Лос Анџелес, е позната по своите интересни цртежи кои се инспирирани од нејзиното секојдневие. Бидејќи таа и нејзиниот сопруг го очекуваат своето прво дете, Аманда реши да го сподели своето патување за време на бременоста со своите следбеници преку симпатични илустрации.

Начинот на кој Аманда го илустрира своето патување кон мајчинството е толку прекрасен и оригинален што не можете да не ја почувствувате топлината околу срцето додека ги гледате овие илустрации. Уживајте во нив!

Погледнете ги и овие илустрации кои ја доловуваат убавината на малите моменти во домот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар