Неодоливи модни комбинации кои ќе ги обожаваме оваа пролет

Неодоливи модни комбинации кои ќе ги обожаваме оваа пролет

Топлите пролетни денови веднаш нè поттикнуваат на динамични трендовски модни приказни кои не остануваат незабележани. Што се однесува до неизбежните фустани, оваа пролет носиме шармантни цветни и животински дезени, но и варијанти во живописни бои кои го креваат расположението.

Покрај фустаните, не смееме да ги заборавиме и здолништата кои изгледаат одлично со големи пролетни елеци, блузи или кратки кардигани, а за да го постигнеме познатиот париски шик, сакаме да го надополниме овој тип комбинација со балетанки или чевли со потпетици. Но, ние носиме и здолништа со патики, па не се сомневаме дека оваа модна класика лесно ќе ја прилагодите на вашиот сопствен стил. Бидејќи пролетните денови ја обожаваат практичноста, комбинезоните се наметнуваат како одличен избор. Ние гласаме за оние со дезени кои го надополнуваат секој стил и го прават посебен. Кога зборуваме за некои понови трендови, оваа сезона го сакаме моделот зебра, интересни хеланки, но и веќе добро познати класици како што се блејзерите.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Leonie Hanne (@leoniehanne)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de María Valdés (@marvaldel)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Dora Predojevic (@dorica505)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Pamela Smoljanić (@august_xvi)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Ana Bacinger (@anabacinger)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de ISABEL CAMPOS (@isabelcamposr)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Dora Predojevic (@dorica505)

Погледнете и кои 6 бои што ќе владеат со светот оваа година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар