Огромна библиотека која содржи 50.000 книги, но ова место не е само за читателите

Огромна библиотека која содржи 50.000 книги, но ова место не е само за читателите

Јапонскиот архитект Кенго Кума кој го дизајнираше ова гигантско место што повеќе одговара на простор за културно собирање отколку на колекција традиционални книги. Само неколку месеци по нејзиното отворање, познатата гранитна зграда во Токио веќе беше домаќин на неколку претстави со овие грандиозни театри на книги како позадина. Ако сте љубители на книгите и театарот, тогаш ќе го обожавате и ова место.

Огромна библиотека која содржи 50.000 книги, но ова место не е само за читателите

Огромна библиотека која содржи 50.000 книги, но ова место не е само за читателите

Огромна библиотека која содржи 50.000 книги, но ова место не е само за читателите

Огромна библиотека која содржи 50.000 книги, но ова место не е само за читателите

Огромна библиотека која содржи 50.000 книги, но ова место не е само за читателите

Огромна библиотека која содржи 50.000 книги, но ова место не е само за читателите

Можеби ќе ве интересира и како еден британски пар создал прекрасен дом од лондонски автобус.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар